• 3 Kasım 2017
  • +
  • -

AKDAĞ TABİAT PARKINDA ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

AKDAĞ TABİAT PARKINDA ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destekleri ile Akdağ Tabiat Parkında gerçekleştirilecek olan büyük yatırımlar için çalışmalar hızla devam ediyor.

Yapımına başlanan Gölet, Av köşkleri ve Kır lokantası ile çehresi baştan sona değişerek bölgenin büyük bir cazibe merkezi haline gelecek olan Akdağ Tabiat Parkının popülaritesi her geçen gün biraz daha artmaktadır.

Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Bizim burada amacımız Sandıklı Belediyesi olarak doğa turizmini, termal turizmi, tabiat turizmini birleştirmek  ve gelen misafirlerimize farkındalık yaratmak. Son zamanlarda bungalov tarzı evlerin yapılmasıyla Akdağ cazibe merkezi haline geldi. Denizli’den Uşak’tan Burdur’dan Isparta’dan çevre il ve ilçelerden  gelen misafirlerimiz kamp kuruyor ve termal bölgelerde konaklıyorlar.

Akdağ Tabiar Parkı özellikle butik oteller, kayak merkezleri, spor kompleksleri, antrenman sahaları, motor sporlarının yapılabileceği alanların hayata geçmesi  ile bölgenin sayılı tesisleri arasına girecektir. Bu çalışmaların ortaya çıkması, hazırlanması, bütçelerinin ayrılması gerçekten hiç kolay değil. Ben bu vesileyle Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na canı gönülden teşekkürlerimi sunuyor, ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN