• 5 Nisan 2014
  • +
  • -

Başkan Çöl İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Başkan Çöl İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

30 Mart Mahalli İdareler Seçimi sonrası Sandıklı Belediyesi ilk Meclis toplantısı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün başkanlığında gerçekleştirildi.
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün başkanlığında gerçekleştirilen ilk Belediye Meclisi toplantısına katılım yoğun oldu. Belediye Meclisine girmeye hak kazanan 11 Ak Parti ve 4 MHP li Meclis üyesi eksiksiz toplantıya katıldı.Başkan Çöl kendi başkanlığında gerçekleşen ilk Meclis toplantısının hayırlı olmasını dilerken,birlik beraberlik içerisinde adaletli kararlar alarak Sandıklı’yı olması gereken yere getireceklerini belirtti.
YENİ KORUMA BAŞKANI YUSUF PALTA
Başkan Çöl başkanlığında gerçekleştirilen ilk Belediye Meclisi toplantısında yeni Belediye Meclisi üyelerinin ve Ziraat Odası Üyelerinin oyları ile Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı seçimi yapıldı.Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı seçiminde iki aday yarıştı.Eski Koruma Başkanı Nevzat Karakoç ve Yunus Emre Mahallesinden Yusuf Palta’nın katıldığı başkanlık seçimini üyelerin çoğunluğunun oyunu alan Yusuf Palta kazandı.Hayırlı olsun dileklerini sunan Belediye Başkanı Mustafa Çöl,verimli tarım arazilerine sahip olan ilçemizde ekili alanların korunmasının büyük özveri isteyen bir iş olduğunu belirtirken,haktan adaletten ayrılmadan görev yapılmasını istedi.
KOMİSYONLAR OLUŞTURULDU
Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı seçimi sonrası oturuma geçen Belediye Meclisi sırasıyla Meclis Başkan Vekili ve Encümen teşekkülünü oluşturdu.Daha sonra Plan Bütçe Komisyonu ve İmar Komisyonu oluşturuldu.Meclis 1. Başkan Vekili Raşit Yıldırım olurken 2.Başkan Vekili Ramazan Sayın oldu.Belediye Encümenliğine Adnan Öztaş ve Ahmet Mahmut Saylık, Meclis Katipliğinede Gülay Perçin ve Onur Karakuzu seçildi.Plan ve Bütçe Komisyon üyeleri,Mustafa Işık,Ahmet Öztop,Mustafa Özak,Mustafa Okça ve Faruk Arslan’dan oluşurken İmar Komisyonu Osman Işık,Onur Karakuzu,Raşit Yıldırım,Ramazan Sayın ve Eray Aksu’dan oluştu.Çöl başkanlığında gerçekleştirilen ilk Belediye Meclis toplantısı, geçmişten gelen imarla ilgili konuları görüşerek son buldu.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN