• 25 Aralık 2014
  • +
  • -

Başkan Çöl Yurt Dışında Çiçeklerle Karşılandı

Başkan Çöl Yurt Dışında Çiçeklerle Karşılandı

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Yurtdışında yaşayan hemşehrilerimiz ile bir araya geldi. “Türk İslam Derneği Başkanı” Mesut Aköz tarafından karşılanan Başkan Mustafa Çöl’e Fransada yaşayan Sandıklılı hemşehrilerimizin ilgisi yoğun oldu. Dernek Başkanı Mesut Aköz; Türk İslam Derneği ve Sandıklılı olarak Başkanımızı burada görmekten büyük mutluluk duyduklarını bu ziyaretleri için Başkan Mustafa Çöl’e teşekkür ettiklerini söyledi. Buradan Fransanın Nancy bölgesinede ziyarette bulunan Başkan Çöl, Pariste Din Hizmetleri Ataşesi Gencağa Sayan ile bir araya geldi. Fransada “Association Franco Turc” Derneği Başkanı Erdoğan Oğuz ile de buluşan Başkan Çöl bu Derneğin faaliyetleri hakkında Dernek yetkililerinden bilgi aldı.

yurt-disi-gezi2

1978 yılında kurulan, Fransa’nın 08000 Charleville-Mezieres şehrinde bulunan Fransız ve Türk işcileri yardımlaşma ve dayanışma derneği. Kültürel, sportif, dini ve milli faaliyetleri yerine getiren örf ve adetlerimizi yaşatan bölgenin en büyük derneği konumunda. Dernek üyeleri ve Dernek Başkanı Erdoğan Oğuz ile burada bulunan Derneği, Yavuz Sultan Camisini ve Derneğe ait lokali gezen Mustafa Çöl burada Sandıklılı gurbetçilerimiz ile sohbet etti. Buradan Brüksel’de bulunan kısa adı EYAD olan Emirdağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinide ziyaret eden Başkan Çöl burada engelli araçları hakkında dernek yetkilileri ile fikir alış verişinde bulundu.

yurt-disi-gezi3

Gurbetçi vatandaşlarımız Başkan Mustafa Çöl’e ziyaretleri sebebi ile teşekkür ettiler, daha önce hiçbir dönemde kendilerine böyle bir ziyarette bulunulmadığını belirttiler. Gurbette Başkan Mustafa Çöl’ün ziyaretinden ziyadesiyle memnun olduklarını Sandıklıya olan özlemlerinin bir nebzede olsa hafiflediğini söylediler. Başkan Mustafa Çölde tüm gurbetteki hemşehrilerimize ve gösterdikleri misafirperverlikten dolayı ” Türk İslam Derneği Başkanı Mesut Aköz’e, Din Hizmetleri Ateşesi Gencağa Sayan’a, Association Franco Turc Derneği Başkanı Erdoğan Oğuz’a, Fransa devleti maliye bakanı ve Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin özel danışmanı Boris Navignon’a, Bölgenin ilk Türk meclis üyesi Ahmet Nadrala ve Emirdağ EYAD Derneği yetkililerine” teşekkür etti.

yurt-disi-gezi5 yurt-disi-gezi8 yurt-disi-gezi7 yurt-disi-gezi6

 

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN