• 4 Haziran 2014
  • +
  • -

Başkan Çöl’ün Dünya Çevre Günü Mesajı

Başkan Çöl’ün Dünya Çevre Günü Mesajı

Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “5 Haziran Dünya Çevre Günü” ve “Çevre Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Sağlıklı bir yaşamın sürdürülmesi ancak sağlıklı bir çevreyle mümkündür. Hava, su ve toprak insan yaşamı için gerekli ana unsurlardır. Bu unsurlardan birinin bozulması dahi, doğal dengeyi bozacak ve canlılar için de yaşanmaz bir ortam oluşmasına sebep olacaktır.

Çevre sorunları, bugün ülkemizi içten ve dıştan saran potansiyel bir tehdit halini almış, küresel ısınma sorunu ve daha bir çok yaşamsal fonksiyondan bizi mahrum edecek duruma getirmiştir. Çevrenin korunması bütün kamu kuruluşlarının, uluslararası kuruluşların ve tüm gönüllü kuruluşların görev alanlarının ayrılmaz bir parçasıdır.

Biz de Sandıklı Belediyesi olarak görevimizin ve çevre sorunları konusundaki sorumluluğumuzun ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Çevre değerlerinin korunması konusuna hassasiyetle yaklaşacağımıza söz vermiştik ve bu duyarlılığın hiçbir zaman eksilmeden devam edeceği konusunda sözümüzde duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

İnsanların daha mutlu, daha sağlıklı ve daha güvenli bir fiziki çevrede yaşaması için gerekli ortamı yaratmak öncelikli hedefimiz olacaktır. Bu ilkeler doğrultusunda belediyecilik hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Çevre değerlerini ve doğayı korumaya söz verdiğimiz belediyecilik anlayışımızda yeşile ve ağaca daha çok yer vereceğiz. Sandıklı’mızı hep birlikte yeşerteceğiz” dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN