BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL “MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN”

BAYRAM ÇEVİK
28 Kasım 2017
ELİF YAVUZ
29 Kasım 2017

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL “MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN”

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

“Bugün rahmet elçisi, iki cihan güneşi, ahlak ve iman kalesi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) yeryüzünü şereflendirişini idrak ediyoruz. Peygamber Efendimiz biz Müslümanlar ve bütün insanlık için, her bakımdan mükemmel ve örnek bir hayat sürmüş; ahlakı, sevgiyi, merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamında en somut şekilde insanlığa aktarmıştır.

Peygamberimiz hayatıyla, yaşantısıyla, insanlığa getirmiş olduğu mesajla, insanlık alemine kazandırdığı değerlerle toplumları karanlıktan kurtarmış, insanlığı yüksek değerlere ulaştırmıştır.

Bu vesileyle bütün İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutlar, sevgililer sevgilisi, iki cihan güneşi Peygamber Efendimizin şefaatine nail olma temennisiyle, kandilin vatandaşlarımızın, milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğinin oluşmasına, ayrıca bütün dünyada barış ve huzurunun daim kılmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”dedi.