• 9 Kasım 2017
  • +
  • -

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 10 KASIM MESAJI

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 10 KASIM MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Çöl mesajında; “Toplumun her kesimini kucaklayan, adını dünya tarihine yazdıran büyük bir lider olan Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde onu bir kez daha saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum.

Atatürk’ün işgal altındaki Anadolu topraklarından yükselttiği bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, dünyada pek çok topluma da örnek olmuştur. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığını muhafaza etme, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

Atatürk’ün,“ Yurtta Sulh, Dünyada Sulh”  sözü bu gün barışa, sevgiye ihtiyaç duyulan dünyamızda her ülkenin anayasasının ilk maddesi olacak kadar değerlidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri, fikirleri dün olduğu gibi bugün de ve yarın da geleceğimizi aydınlatmaya devam edecektir. Aramızdan ayrılışının 79. yılında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi bir kez daha minnetle, şükranla anıyor, Allahtan rahmet diliyorum.”

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN