• 17 Mart 2018
  • +
  • -

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl 18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Çöl mesajında;

“Çanakkale Zaferi milletimizin iradesinin, inancının, azminin, bağımsızlık mücadelesinin, kahramanlık ve fedakârlığının göstergesi olmakla birlikte en büyük onur mücadelelerimizden bir tanesidir. Çanakkale Savaşları milletimizin dünyanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir. 18 Mart 1915’te hem deniz hem de kara savaşını eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıyla kazanan Türk ordusu bu muhteşem zaferi şanlı tarihimize altın harflerle yazdırmıştır.

Çanakkale’de var olan bu ruh 103 yıl sonra da benliğinden hiçbir şey kaybetmeden varlığını sürdürmektedir. Aziz milletimiz bunu her fırsatta göstermiştir. Tıpkı 15 Temmuz Gecesi yaşanan hainliğin hesabını canı pahasına sorduğu gibi, bugün ülke sınırlarımızı korumak üzere Afrin’de gerçekleştirdiğimiz operasyonlardaki desteği ve milli birlik ruhu ile de aziz milletimiz ne kadar yüce bir millet olduğunu ispatlamıştır.

Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yılında, şehitlere şükran borcunu ödemenin yolunun vatana, bayrağa, birlik ve beraberliğe kararlı şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiği unutulmamalıdır. Türk milletinin her zaman olduğu gibi bu zor günlerde birbirine kenetlenerek düşmanlarına aman vermeyecektir.

Bu duygu ve düşünceler ile Çanakkale Zaferinin 103’üncü yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal eden kahraman şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN