BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ” MESAJI

SANDIKLI BELEDİYESİNDEN BİR İLK DAHA
9 Mayıs 2015
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100. YILINDA ŞEHİTLERİMİZ UNUTULMADI
9 Mayıs 2015

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ” MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl “18 Mart Çanakkale Zaferi”‘nin yıl dönümü sebebi ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Mustafa Çöl; “Sonu olmayan bir başlangıcın destanlaştığı Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını hep beraber kutlamanın mutluluğu ve coşkusu içerisindeyiz. Kanlarını bu toprağa vatanı, bayrağı ve ezanı için hiç düşünmeden akıtan,”Çanakkale Geçilmez” gerçeğini düşman kuvvetleri ve insanlık tarihine altın harflerle kazıyan bu neslin torunları olmaktan büyük gurur duymaktayız. Bir zulme başkaldırının adıdır “Çanakkale”, düşmana boyun eğmemenin adıdır “Çanakkale”, vatan için, bayrak için, millet için, hiç düşünmeden hayatını bu vatana vermektir “Çanakkale”.

Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusuyla her ne şart altında olursa olsun vatanımızdan asla vazgeçmeyeceğimizin bir kez daha tüm dünyaya duyurulduğu, tarihin ve dünyanın akışının değiştiği böylesi bir günde, bir kez daha tüm komutanlarla başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere kahraman ecdadımızı rahmet, şükran ve minnetle anıyor, aziz şehitlerimizin huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”