• 22 Nisan 2022
  • +
  • -

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 23 NİSAN MESAJI

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 23 NİSAN MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Türkiye Cumhuriyetinin temel taşlarını oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 102. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın haklı gururu ve heyecanı içerisindeyiz ifadelerine yer veren Başkan Mustafa Çöl mesajında;

“Milletin egemenliğini koruyacak olan meclisimizin açılışı, meclisin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir.

Savaşta harap düşmüş, evini, vatanını, yurdunu kaybetmiş bir milletin yeniden doğuş destanı olan Kurtuluş Savaşının seyrini belirleyen önemli kararlar, Milli iradenin temsilcilerinin oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınmıştır.

Dünyada çocuklara armağan edilen ilk bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocuklarını kucaklayan eşsiz bir bayramdır.

Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi konuşmalıyız.

Bizlere emanet edilen büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı, nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmalıyız. Anlatmalıyız ki, gelecek kuşaklar uyanık, kararlı ve bilinçli olabilsinler.

Bu duygu ve düşüncelerle milli iradenin kalbi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102.ci yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar, bugünlere gelmemizi sağlayan başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canı pahasına vatanımıza hizmet etmiş olan bütün ecdadımızı saygı ve rahmetle yâd ederim.”

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN