• 6 Ekim 2021
  • +
  • -

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI
Her yıl 1 – 7 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle bir tebrik mesajı yayınlayan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, camilerin ve din görevlilerin toplum için olan önemine işaret ederek, onların varlığı bizim birliğimizin ve dirliğimizin teminatıdır dedi.
Başkan Mustafa Çöl mesajında; “Günde beş vakit olmak üzere, cuma ve bayram namazlarıyla, Allah’a secde edilen camiler, sevgi ve samimiyet duygularının, birlik ve beraberlik bağlarının kuvvetlendiği mekânlardır.

Ülkemizin dört bir köşesinde fedakârca hizmet veren din görevlilerimiz uzlaştırıcı ve bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkımızı aydınlatırken aynı zamanda sosyal sorunlara da çözüm arayan ulvi bir vazifeyi yerine getirmektedirler. Necip milletimiz geçmişten günümüze cami ile mescitlerin yapılması ve yaşatılmasına, din görevlilerimizin ise güzel ahlakı ve yaşantılarıyla toplumumuzda örnek alınacak şahsiyetler olarak yer almasına büyük hassasiyet göstermiştir. Bu vesile ile Camiler ve Din görevlileri haftasının ülkemiz, milletimiz ve tüm din görevlilerimiz için hayırlı, başarılı hizmetlere vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz eder, tüm din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutlarım.”

 

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN