• 11 Mart 2022
  • +
  • -

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanımız Mustafa Çöl, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Aziz milletimizin bağımsızlık mücadelesinin simgesi olan İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921’de kabul edilmesinin üzerinden 101. Yıl geçtiğini ifade eden Başkan Mustafa Çöl, şu ifadelere yer verdi.

“Milletimizin dini, bayrağı ve vatanımız uğruna başlattığı Milli Mücadeleden hareketle kaleme alınan ve aziz milletimizin içinde bulunduğu durumu en doğru şekilde izah eden İstiklal Marşımızın ne zorluklar altında kaleme alındığı ve o dönemde milletimizin içerisinde bulunduğu durumu hatırlamamız, unutmamamız gerekir.

Milli mücadelenin en çetin döneminde, milletimizin yeniden dirilişine ve şahlanışına vesile olan bu eşsiz eser, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kutsal vatanın semalarında yankılanmaya devam edecektir.

O zor zamanlarda hiçbir zaman umudunu inancını kaybetmeyen Mehmet Akif, milli mücadelenin heyecanını dizelere aktarırken tarihi bir şahlanışın da müjdecisi olmuştur. Bize ve gençlerimize düşen görev bu ruhu bayrak ve vatan sevgisini daima diri tutmaktır. İstiklal mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Bu vatanın hangi badireler neticesinde kurulduğunu genç nesillere aktarıp çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız.

Ben bu vesileyle ülkemizin milli marşı ve milli düsturu olan İstiklal Marşımızın T.B.M.M.’de kabulünün 101.yıldönümünü canı gönülden kutluyor, milli mücadelenin büyük önderi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile bütün milli mücadele kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN