• 13 Mayıs 2014
  • +
  • -

Engelliler Meclisinden Başkan Çöl’e Ziyaret

Engelliler Meclisinden Başkan Çöl’e Ziyaret

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Afyonkarahisar Spastik ve Ortopedik Engelliler Derneği ve Kamuda Çalışan Engelliler Derneği temsilcilerini makamında kabul etti.

Ziyaretin kendisini ziyadesiyle memnun ettiğini belirten Başkan Çöl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftasının tüm engellilere sağlık, huzur ve başarı getirmesini dilerken kendisini ziyarete gelenlerin nezdinde tüm engellilerin Engelliler Haftasını kutladı.

Merkezi Hükümetin engellilerin engellerini aşabilmeleri için bir çok yararlı uygulamalar yaparak onları toplumun dışında bırakmamaya çalıştığını belirten Başkan Çöl, Belediye olarak kendilerininde üzerlerine düşenin en iyisini yapamaya çalışacaklarını bildirdi.Başkan Çöl sözlerine şöyle devam etti; “Engelli bireylerin sağlık, eğitim gibi temel haklardan eşit biçimde yararlanmaları, meslek sahibi olmaları, iş olanaklarına kavuşmaları sadece toplumsal bir sorumluluk olmanın ötesinde, toplumların eğitim ve sağlık düzeyini yükselmesinde, toplumsal ve sosyal barışın sağlanmasında önemli bir gerekliliktir. Öğrenim görürken, iş ararken, seyahat ederken, mal ve hizmet satın alırken veya sadece bilgiye erişirken engellerle karşılaşabilirsiniz. Hiç bir zaman onları engelli gibi görmemelisiniz. O halde ‘engellilik bir kader değildir’. Gerekli önlemler alındığında, bilinçli bir toplum yaratıldığında, engellilik büyük oranda önlenebilir.”

Ziyaretin akabinde,Sandıklı’lı vatandaşlar tarafından toplanarak Belediye yetkililerine teslim edilen mavi kapakların Afyonkarahisar Engelliler Derneklerine teslim edilmesi sonucu elde edilen tekerlekli sandalyeler  Sandıklı’da yaşayan engellilere verilmek üzere ziyarete gelen derneklerin yetkilileri tarafından Başkan Çöl’e teslim edildi.

engellilermeclisi2

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN