• 13 Nisan 2022
  • +
  • -

GİYİLMEYEN KIYAFETLER ÇÖPE DEĞİL KUMBARAYA

GİYİLMEYEN KIYAFETLER ÇÖPE DEĞİL KUMBARAYA

Sıfır Atık projesi kapsamında Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’ün atmış olduğu imza ile hayata geçirilen projede, kullanılmayacak kadar eski olan tekstil ürünlerinin “Tekstil Kumbarası”nda toplanarak, geri dönüşüme kazandırılması hedeflenmiştir.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz bünyesinde gerçekleştirilen projede; ilçemizin 26 farklı noktasında hemşehrilerimizin yoğun olarak geçtiği güzergâhlara bırakılacak olan “Tekstil Kumbarası” ile kullanılmayacak durumda olan, Elbise, Çanta, Ayakkabı, Havlu, Nevresim, Perde gibi ürünler toplanacaktır.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “İlçe geneline yerleştireceğimiz Tekstil Kumbaralarımız ile yıpranmış, kullanılamayacak kadar kötü olan tekstil ürünlerini ekonomiye kazandırmak adına böyle bir girişimde bulunduk. Sandıklı Belediyesi olarak geri dönüşüm projelerini her zaman destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz. Her projemizde olduğu gibi hemşehrilerimizin bu konuya gereken hassasiyeti göstereceğinden eminim.” İfadelerine yer verdi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN