• 23 Mayıs 2022
  • +
  • -

HÜDAİ KAPLICALARIMIZA DEV BİR TESİS DAHA YAPILIYOR

HÜDAİ KAPLICALARIMIZA DEV BİR TESİS DAHA YAPILIYOR

Turizm Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı(TAİDEP)kapsamında; Sandıklı Belediyesi tarafından “Hüdai Kaplıcaları Alternatif Turizm Çeşitleri İle Canlanıyor” isimli proje hazırlanmış ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır. Hüdai Kaplıcaları bölgesinde turizme yönelik aktivite imkânlarının arttırılması amaçlanan projemiz ile kaplıca bölgemize yapılacak olan sosyal aktivite parkı bölgemizin sayılı alanlarından birisi olacaktır.

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları girişinde sol tarafta bulunan alana yapılması düşünülen Sosyal aktivite parkı bünyesinde; paintball sahası, okçuluk sahası, halı saha, mini hayvanat bahçesi, at çiftliği, kafe alanı, çocuk oyun alanları ve dinlenme alanlarını bulunacaktır. Ayrıca Gürses otelde bulunan havuz genişletilerek bu proje kapsamında Aquapark yapılacaktır.

Proje bütçesi 7.667.115,47 TL olup proje bütçesinin 2.265.516,33 TL Zafer Kalkınma Ajansı desteği ile olacaktır.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “İnşallah bu projemizi en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz. Sandıklımızın muhteşem bir parka ihtiyacı olduğunu düşünerek hazırlamış olduğumuz proje hayata geçiyor. Ben bu projenin meydana gelmesinde emeği geçen proje ekibimize ve müdürümüze teşekkür etmek istiyorum. Geri sayım başladı, inşallah en kısa zamanda burada sizlerle birlikte olacağız.” İfadelerine yer verdi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN