• 9 Mayıs 2015
  • +
  • -

KAPLICADA HIDIRELLEZ COŞKUSU

KAPLICADA HIDIRELLEZ COŞKUSU

Sandıklı Belediyesi tarafından bu sene 6-7-8 Mayıs tarihleri arasında Sandıklı Hüdai Kaplıcasında düzenlenen “Hıdırellez Festivali” Sandıklı halkı, çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlar ile büyük coşku ile kutlandı.

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL, Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekili adayı Halil ÜRÜN, Sandıklı İlçe Kaymakamı Faik ARICAN ve Ak Parti İlçe Yönetiminin gençlik ve kadın kollarının tam kadro katıldığı Hıdırellez Festivali öğleden sonra çocuklar için animasyon gösterileri ve standların açılışı ile başladı. Sandıklı Belediyesi Hıdırellez günü olması sebebi ile vatandaşlara helva ikramında bulundu. Çocukların keyifli vakit geçirmeleri için oyun grupları kuruldu, burada çocuklar gönüllerince eğlendiler. Değişik animasyon grupları ve çocuklar ile oynanan oyunların ardından sahneye sanatçı Hüseyin KAĞIT çıktı.

Söylediği şarkılar ile Sandıklı Halkına unutulmaz bir konser veren Hüseyin KAĞIT’a Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL, Hıdırellez Şenliklerine katıldığından dolayı çiçek hediye etti, Sandıklının el işi göz nuru Bakır İşciliği’nin yansıtıldığı hediyeyi ise Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekili Adayı Halil ÜRÜN, sanatçı Hüseyin KAĞIT’a taktim etti. Burada kısa bir konuşma gerçekleştiren Başkan Mustafa ÇÖL “Hıdırellez Etkinikleri için Kaplıcaya gelen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah hoşca vakit geçirirler.” dedi. Hüseyin KAĞIT konserini izlemeye gelen vatandaşlar Kaplıca meydanını hınca hınç doldurdular.Akşam olmamasına rağmen çok büyük bir seyirci topluluğuna konser veren Hüseyin KAĞIT Sandıklı Halkını çok sevdiğini ve tekrar Sandıklı Halkı ile bir araya gelmek istediğini belirtti.

Hüseyin KAĞIT konserinden sonra ise “Yetenek Sizsiniz” programına katılan “Grup Şamata” sahne aldı. “Grup Şamata” nın gösterisi büyük beğeni ile seyredilirken, vatandaşlar keyifli dakikalar geçirdi. Hıdırellez Etkinlikleri yerel sanatçıların sahne almasının ardından sona erdi.

 

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN