• 20 Nisan 2016
  • +
  • -

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI

Sandıklı Belediye Başkanımız Sayın Mustafa ÇÖL’ün girişimleri ve Afyonkarahisar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği ile, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) kapsamında Sandıklı’da uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenlenmiştir.

Eğitim 18 Nisan – 30 Nisan 2016 tarihleri arasında Sandıklı Halk Eğitim Merkezinde Yrd. Doç. Dr. Koray GÜRPINAR tarafından verilecek eğitime 24 katılımcı katılacaktır. Girişimcilik kursunun açılması münasebetiyle Halk Eğitim Merkezinde bir açılış konuşması yapan Başkan Mustafa ÇÖL; ” Düzenlemiş olduğumuz bu kurslar ile vatandaşlarımızın devletimizin sunduğu imkanlardan etkin biçimde yararlanmasının yanı sıra ülke ekonomisin ve istihdama katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Kısa adı KOSGEB olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi tarafından yapılacak olan hibe desteği ile Sandıklımızdaki küçük ve orta ölçekli işletmelerimize büyük bir yarar getirecektir. Sandıklımızın bu yatırımlardan faydalanmasını ve işletmelerimizin büyüyerek Sandıklı ekonomisine katkı sağlamasını amaçlıyoruz. Bu sebeple kursa katılan bütün katılımcılarımıza ve Koray GÜRPINAR hocamıza başarılar diliyorum.” dedi.

Açılış konuşmasında söz alan Yrd. Doç. Dr. Koray GÜRPINAR; “Bu projenin en önemli kısmı istihdam oluşturmak, çünkü istihdam hem Sandıklı hem Afyonkarahisar hem de Türkiye için büyük önem arz etmektedir. Bu kursun açılmasında bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mustafa ÇÖL’e ve Afyonkarahisar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.” dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN