• 14 Şubat 2022
  • +
  • -

ÖĞRENCİLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK PROTOKOL İMZALANDI

ÖĞRENCİLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK PROTOKOL İMZALANDI

Sandıklı ilçemizde eğitim gören maddi durumu yetersiz temel eğitim ve ortaöğretim öğrencilerine her ay harçlık verilmesiyle ilgili düzenlenen protokol imzalandı.

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Bozkurt ve Sandıklı Maarif Sevenler Derneği Başkanı İbrahim Demirkıran’ın attığı imzalar ile resmiyet kazanan protokol sonucunda; okulların açık kaldığı zaman dilimleri içerisinde her ay, okul müdürlüklerince belirlenen ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimize harçlık dağıtılacak.

Sandıklı Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sandıklı Maarif Sevenler Derneği ortaklığında yapılacak organizasyonda ilçe merkezimiz ile köylerimizde okuyan bütün öğrencileri kapsayan projeyle, ihtiyaç sahibi bütün öğrenci kardeşlerimize ulaşarak, eğitim hayatlarında kendilerine destek olmak amaçlanmıştır.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “İhtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimizin eğitim hayatları boyunca önlerine çıkan maddi problemleri aşmaları, daha başarılı öğrenciler olarak tahsil hayatlarına bir nebze olsun destek olmak adına başlatılan, proje ortaklarımız olan; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Sandıklı Maarif Sevenler Derneğine çok teşekkür ediyorum.

Böylesine güzel bir projenin paydaşlarından olduğumuz için şahsım ve Sandıklı Belediyesi olarak duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Ben burada emeği geçen bütün hemşehrilerimizi tebrik ediyor, eğitim ve öğretime verdikleri desteklerden dolayı kendilerini kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN