• 17 Haziran 2015
  • +
  • -

SANDIKLI BELEDİYESİNDEN “SANDIKLI’DA RAMAZAN” KİTABI

SANDIKLI BELEDİYESİNDEN  “SANDIKLI’DA RAMAZAN” KİTABI

Sandıklı Belediyesi yaklaşan mübarek Ramazan-ı Şerif Ay’ı ile ilgili hazırlıklarını sürdürüyor. Ramazan Ay’ına özel bir kültür hizmeti olarak hazırlanan  “Şehr-i Sandıklı’da Ramazan-ı Şerif” isimli kitabın, Ramazan Ay’ının başlamasıyla birlikte dağıtımına başlanacak. Araştırmacı Yazar Ali Osman KARAKUŞ tarafından hazırlanan kitapla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL şunları söyledi: “Ramazan Ay’ı bütün İslam aleminde, ayların en hayırlısı, en şereflisi kabul edilmektedir. Ramazan Ay’ında küskünlükler, kırgınlıklar  bir yana bırakılır. Düşkünler, hastalar, ihtiyaç sahipleri her zaman olduğu gibi bu ayda daha çok hatırlanır, ziyaret edilerek yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örnekleri sergilenir.

Anadolu’nun şirin ilçesi Sandıklı’da Ramazan Ay’ı büyük coşku ve heyecanla beklenir. Bu mübarek ayı en güzel şekilde değerlendirmek için insanlarımız birbirleriyle yarışırlar.

Bu kitapta; Araştırmacı-yazar  Ali Osman KARAKUŞ’un kalemiyle Sandıklı’da Ramazan Ay’ının dünü ve bu gününe dair değerlerimizi göreceksiniz. Yardımlaşma, iftar davetleri, Ramazan Ay’ının kadim bekçileri Ramazan Davulcuları ve Sandıklı’nın Ramazan Ayı mânilerine kadar onlarca güzelliğe şahit olacaksınız. Bunun yanı sıra Ramazan Ay’ını en güzel şekilde değerlendirebilmek için Ramazan Ay’ı ve oruçla ilgili temel bilgiler, yapılacak ibadetler, dualar ve kıssalar da hemşehrilerimize sunulmuştur.

Vatandaşlarımızın bu mübarek ayı en faydalı şekilde değerlendirmeleri için küçükte olsa bir katkımız olsun istedik. Bu vesile ile mübarek Ramazan Ay’ına bizleri kavuşturan Mevlâ’ya hamd-ü senalar olsun. Rabbim yapacağınız ve yapmış olduğunuz ibadetleri yüce dergâhına kabul eylesin. Kitabımız Sandıklı’mıza hayırlı olsun.” dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN