• 16 Temmuz 2022
  • +
  • -

SANDIKLIDA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

SANDIKLIDA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Sandıklı ilçemizde hain FETÖ darbe girişiminin 6. Yılında, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebetiyle bir dizi etkinlik gerçekleşti.

Bu etkinlikler kapsamında ilk program Sandıklı İlçe Şehir Kabristanlığında bulunan şehitlerimizin mezarı başında gerçekleşti. Aziz şehitlerimizin ruhuna okunan dualar eşliğinde yapılan programa Kaymakam Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanımı Dr. Mustafa Çöl ile ilçe protokolümüzün değerli üyeleri katıldılar.

İkinci program Ulu Camide şehitlerimizin ruhuna ithafen okunan mevlid-i şerif programı ile devam etti.

Daha sonra Kaymakam Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanımız Mustafa Çöl, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Yusuf Akin’in katılımıyla; İstasyon Caddesinde ikamet eden şehitlerimizin (Şehit Yusuf Yıldırım, Şehit İbrahim Çetin) ailelerine ve Gazimiz Yusuf Kızılkurt’a bir dizi ziyarette bulundular.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için son program; Sandıklı Belediyemiz önünde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanında İlçe Müftülüğümüz tarafından hazırlanan program ile sona erdi.

Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan gece, günün anlam ve önemine istinaden Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl, Kaymakam adına Kaymakam Adayı Berk Acar’ın konuşmaları, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ulusa sesleniş konuşmaları, şiirler, kasideler, Kuran-ı Kerim tilaveti ile İlçe Müftülümüz tarafından oluşturulan koro tarafından musiki programı ile devam etti.

Sandıklı Belediyemiz tarafından hemşehrilerimize helva ikramı ve ikram çeşmesinden şerbet dağıtımının yapıldığı gece, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizin anısına yapılan futbol turnuvası ve şiir, kompozisyon, resim dallarında dereceye giren vatandaşlarımıza ödüllerinin verilmesi ile sürdü.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü okunan selalar eşliğinde hep birlikte yapılan dualar ile sona erdi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN