• 14 Mayıs 2018
  • +
  • -

SANDIKLIDA 4007 TÜBİTAK BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

SANDIKLIDA 4007 TÜBİTAK BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Bilim kültürünü ve bilim iletişimini toplumun daha geniş kesimlerine yaymak, bu sayede toplumun bilime olan ilgisini artırmak, çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek, bilim insanlarıyla farklı kesimleri kaynaştırmak ve bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli bir ortamda aktarabilmek amacıyla hazırlanan sergi, atölye, laboratuvar çalışmaları ile tematik oyunlar, gösteriler, söyleşiler gibi etkileşimli uygulamaların yer aldığı  ve 09 -12 Mayıs tarihleri arasında süren TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliklerinin 12 Mayıs Pazar ayağı Sandıklı Belediyemizin ev sahipliğinde, Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanında gerçekleştirildi.

Burada kısa bir açıklama yapan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl; “TUBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri bilindiği üzere Afyonkarahisar ve kadim ilçemiz Sandıklıda ilk defa gerçekleştiriliyor. Bilindiği gibi iki günü Afyonkarahisarda son günü de bizim ev sahipliğimizde gerçekleşen Bilim Şenliğine bizlerde Sandıklı Belediyesi olarak destek vererek ilklerin paylaşımına ortak olmaktan dolayı son derece mutlu ve gururluyuz. İnşallah önümüzdeki günlerde değişik sosyal aktiviteler ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanını organizasyonların odak noktası haline getireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Sandıklı Demokrasi Meydanındaki etkinliklerde Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimizden oluşan bir ekipte gün boyu birbirinden güzel eserleri seslendirerek vatandaşlarımızın güzel bir gün geçirmesine katkıda bulundular.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN