• 8 Ekim 2014
  • +
  • -

Sandıklıda Bayramlaşma Coşkusu

Sandıklıda Bayramlaşma Coşkusu

Sandıklıda Kurban Bayramı coşkuyla karşılandı. Belediye Başkanı Mustafa Çöl ilk olarak İlçe Kaymakamı Faik Arıcan, , İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Kemal Çelik, İlçe Emniyet Amiri Cüneyt Dönmez ve ilçe Müftüsü Davut Çalışkan ile birlikte ;Sandıklı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sandıklı İlçe Jandarma Komutanlığı, Sandıklıdaki Şehit Ailelerimiz, Sandıklı Hüseyin Develi huzur evine ziyarette bulunarak buradaki Personel ve Vatandaşlarımızla bayramlaştılar.
Bilindiği gibi Belediyede yapılacak Bayramlaşma Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Sandıklıyı ziyareti sebebi ile Bayramın 3. günü Belediye Düğün Salonunda yapılacaktı. Burada Orman Ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu karşılayan Başkan Çöl, burada Bakanımızın Sandıklıyı ziyareti sebebi ile kısa bir açılış konuşması yaptı. Başkan Çöl konuşmasında ; Bakanımız Veysel Eroğlu’nun Sandıklı için her türlü desteği verdiğini, bundan sonrada desteğe devam edeceğini ve bayramlarda Sandıklı halkını yalnız bırakmadığı için kendilerine çok teşekkür ettiğini söyledi. Daha sonra sırası ile Sandıklı İlçe Kaymakamı Faik Arıcan, Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Halil Ürün, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner’ de kısa konuşmalar yaparak Sandıklı Halkının Kurban Bayramını kutladılar.
En son konuşmayı Orman Ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. Sandıklı ve Afyonkarahisarda yapılan Sulama ve Baraj sayısının Türkiye genelinde hiçbir bölgede bu kadar çok olmadığını, bu bakımdan Sandıklı ve Afyonkarahisar’ın kendileri için büyük bir önem arz ettiğini ifade etti. Sandıklıya geldiği her zaman Sandıklı Halkının kendisine gösterdiği ilgiden büyük mutluluk duyduğunu da sözlerine ekleyen Veysel Eroğlu; Sandıklı ve Afyonkarahisara ilerleyen günlerde müjdelerimiz olacak dedi. Sandıklıya kurulacak olan Meteoroloji İstasyonu ve Akdağ’ı Bölgenin yeni Doğal, Turistik Tabiat Merkezi yapacaklarını da belirtti.
Konuşmanın ardından Bakanımız Veysel Eroğlu’na Sandıklı Spor Kuralsızlar ve Yarenler taraftar grubu Sandıklıspor Forması ve Sandıklıspor Atkısı hediye ettiler. Sandıklıspor Başkanı Hasan Tekin de Bakanımız Veysel Eroğlundan destek sözü aldı. Bakanımız Spordan sorumlu devlet bakanımıza Sandıklıspordan bahsedeceğini ve kendilerine destek vereceklerini açıkladı.
Daha sonra Dutağaç Ovasında kurulan baraj sayesinde yetiştirilen kabak, Bakan Veysel Eroğluna hediye edildi. Bakanımız bu hediyeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Bakanımıza Kabak hediye eden Halil Sarıel ; daha önce sulama arazisi fazla olmadığı için böyle ürünlerin yetiştirilmediğini ama Bakanımız Veysel Eroğlu’nun Dutağaç Ovasına kurduğu Baraj sayesinde Esegözü Mevkiinde artık daha fazla ve bol mahsul alındığını söyledi.
Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu konuşmaların ardından Sandıklı Halkı ile Bayramlaştı. Sandıklı Halkından gelen istekleri geri çevirmeyen Veysel Eroğlu, Bayramlaşmanın ardından Sandıklıdan ayrıldı.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN