• 2 Aralık 2015
  • +
  • -

SANDIKLI’DAN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM ELİ

SANDIKLI’DAN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM  ELİ

Sandıklıda bulunan Hayrat Yardım Derneği ve Sandıklı Belediyemizin ortaklaşa yapmış oldukları çalışma sonucu, Suriyede zulüm altında savaşmak zorunda kalan Bayırbucak Türkmenlerine gıda ve giyecek yardımı düzenlendi.

Hayrat Yardım Derneği ve Sandıklı Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen yardım faaliyeti dolayısıyla bir açıklama yapan Başkan Mustafa ÇÖL; “Hayrat Yardım Derneği ve Sandıklı Belediyesi olarak Bayırbucak Türkmenleri için  Sandıklı bulunan hayırsever vatandaşlarımızdan insani yardım malzemeleri toplayarak bu bölgeye gönderip Türkmen kardeşlerimize elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Belediyemiz önünde bulunan araçta yapılan yardımlar biriktirilerek, Cumartesi günü Allah nasip ederse Bayırbucak’a göndereceğiz. Bu konuda olduğu gibi bizlere her konuda verdikleri desteklerden dolayı yardımsever Sandıklı halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Hayrat Derneği yardım Derneği Sandıklı Temsilcisi Yusuf Ali YILMAZ konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; “93 Harbi(1877-78Osmanlı-Rus Savaşı)  Osmanlı Devleti Ruslar karşısında mağlup olmuş ve ağır bir savaş tazminatı ödemek zorunda kalmıştı. Bu savaş tazminatının bir taksidini de o dönemde Sandıklı ödemişti.

İnşaallah tarih tekerrür etmeyecek. Şimdi Rusyanın ve Esad rejiminin bombardımanı karşısında Alemi İslamın izzeti için savaşan Suriye deki Bayırbucak Türkmen Kardeşlerimize yardım ve muzafferiyetleri için dua edeceğiz. Sandıklı halkımız kardeşlerine yardım konusunda ensar dan geri kalmayacaktır. Rabbimiz yardımlarınızı kabul eylesin.

“Müminler Ancak Kardeştirler” (Hucurat 10). Bu hakikati kendine rehber edinen Hayrat İnsani Yardım Sandıklı Şubemiz ile Sandıklı Belediyemiz kardeşlerine yardım elini uzatıyor ve bu infak yarışında bizde varız diyoruz. Bu bağlamda bizden her konuda desteklerini esirgemeyen Sayın Belediye  Başkanımız Mustafa ÇÖL’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN