• 15 Aralık 2015
  • +
  • -

SANİMDER’DEN BAŞKAN ÇÖL’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

SANİMDER’DEN BAŞKAN ÇÖL’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Sandıklı İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (SANİMDER) Yönetim Kurulu  Başkanı Ramazan Ayyıldız ve beraberindeki heyet, Sandıklı Belediye Başkanı Sayın  Mustafa ÇÖL’ü makamında ziyaret etti.

Sanimder yönetim kurulu başkanı Ramazan AYYILDIZ; Sandıklı Belediyesi ile Hayrat Vakfının organizesinde Sandıklı halkının, bu kış şartlarında zor durumda olan mazlum Musul Türkmenlerine gerçekleştirdiği 12 tır Battaniye, Giyecek, Un, Gıda ve Soba vb. yardımları, üniversite öğrencilerine Burs vb eğitim yardımları ve ilçemizin ihtiyaç sahibi olan fakir ve yoksullara her gün sıcak yemek dağıtma, kış günlerinde yakacağı  olmayanlara odun ve kömür gibi yakacak dağıtması gibi faaliyetlerinden dolayı; Mustafa ÇÖL’e teşekkür etti.

Gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Ayyıldız, sivil toplum örgütlerinin önemine vurgu yaparak, “Sivil toplum kuruluşlarının amaçları ve faaliyet alanları farklı olmakla birlikte temel hedefleri toplumsal sorunlara çözüm bulmak ve toplumun gelişmesine ve kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Sivil toplum örgütlerinin yaygın olduğu ve kabul gördüğü toplumlarda sorunların, problemlerin çözümlerinin daha kolay olduğu aşikardır. Sanimder olarak başta  İmam Hatip öğrencileri olmak üzere tüm öğrencilerin ve genç neslin, ilim irfan sahibi olarak iffet abidesi Asımın Nesli olarak yetişmesi için gayret  ettiklerini anlattı. Özellikle son dönemlerde yakıcı yozlaşmaya karşı kendi değerlerini, kutsallarını, medeniyet ve dinamiğini esas alan yardımsever bir gençliğin inşası için çalışıyoruz. ” dedi.

Şuana kadar yaklaşık 300 öğrenciye burs ve egitim yardımında bulunduklarıni, 300 ögrenciye de ayakkabı ve elbise verdiklerini, vermeye de devam edeceklerini, imam Hatip ögrencilerinin sabah namazında ve Sanimder Bilgi Evimizde kahvaltıda bir araya getirdiklerini dile getiren Sanimder Başkanı Sayın AYYILDIZ  “İnanıyoruz ki, sandıklımızın hayırsever insanları başta olmak üzere bu asil millet, İmam Hatiplilerin ve bu kurumlara destek olan SANİMDER gibi kuruluşların her zaman yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Bu vesile ile Yönetim kurulu adına; Derneğimiz SANİMDER’e yardım eden, öğrencilerimizin en şekilde yetişmesi için alınan Sanimder Bilgi  Evimizin ihtiyaçlarını sağlayan, borcuna destek olan ve öğrencilerimize burs verilmesini sağlayan tüm hayırsever kardeşlerimize ve Sayın Belediye Başkanımız Mustafa ÇÖL’e  teşekkür ediyor saygılar sunuyoruz.” dedi.

Başkan Mustafa ÇÖL ise, bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, sivil toplum örgütleri ve Sandıklı halkı el ele vererek Sandıklı’yı daha iyi yerlere taşıyacaklarını, başta Musul Bayırbucak Türkmenleri olmak üzere tüm dünyada zulüm gören mazlumlara sahip çıkacaklarını ve destek olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Ziyaret Sanimder yönetim kurulu başkanı Ramazan AYYILDIZ tarafından Sandıklı  Belediye Başkanı  Sayın Mustafa ÇÖL’e hediye verilmesi ile son buldu.

DSC_0003

 

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN