• 20 Temmuz 2014
  • +
  • -

Su Kesintisi ile İlgili Başkan Çöl’den Açıklama

Su Kesintisi ile İlgili Başkan Çöl’den Açıklama

Bilindiği üzere dün 19.07.2014 tarihinde Sandıklımızda su terfisinde yaşanan bir arıza sebebi ile sular bir müddet verilememiştir. Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl konu ile yapmış olduğu açıklamada;
” 1991 yılında Belediye Başkanı olan Osman Seyman tarafından Belediyemize kazandırılan, İrsaliye botu hattında terfi merkezinde 500 lük 16 Valf basınçlı Vano nun deforme olmasıyla sabaha karşı 06:00 sularında bir arıza meydana geldi bunun sonucunda Sandıklımıza bir müddet su veremedik. Özellikle Ramazan Ayında ve Yazın ortalarında bulunduğumuz şu günlerde Sandıklılı Vatandaşlarımızın su sıkıntısını hemen çözmek adına uzun araştırmalar sonucunda Karaman Belediyesinden temin ettiğimiz 500 lük 16 Valf boruyu 12 saatlik Belediye Personelimiz ve Sanjet Personelimizin uzun ve yoğun çalışmaları sonucunda yerine monte ederek sabah 05:00 sularında Sandıklımıza suyu verdik.
Bu sebeble başta Karaman Belediye Başkanına, su arıza servisinde izinli olmasına rağmen gelip yoğun mesai harcayan Belediye ve Sanjet Personelimize emeklerinde dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra programa aldığımız projelerin hayata geçirilmesi ile 50 yıllık süre zarfında Sandıklının su sorununu ortadan kaldıracağız. Ayrıca sayın Bakanımızın destekleri ile onaylanmış Projemiz doğrultusunda Sandıklıdaki eskimiş Su Hattımızı yenileyeceğiz.Sandıklı Halkımıza İçme suyu konusunda daha iyi hizmet vermek adına daha fazla gayret ve çaba göstereceğiz.”dedi.

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ekiplerin çalıştığı saatte Terfi Merkezine gelerek sabah 05:00’e kadar ekiplerin çalışmalarını yerinde inceledi. Suyun Sandıklımıza verilmesi ile beraber Terfi Merkezinde ayrılan Başkan Çöl; 500 lük 16 Valf Borunun Karaman Belediyesinde bir adet fazla olduğunu tespit ettiklerini ve Sandıklı Halkını susuz bırakmamak adına hemen kendilerinden temin ettiklerinide sözlerine ekledi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN