• 20 Nisan 2016
  • +
  • -

YARENLERDEN BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

YARENLERDEN BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Sandıklı Belediyemiz ve Sandıklı İlçesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği (San-Der) tarafından dört gün boyunca “Yerenlik Şenliği” adı altında  düzenlediğimiz etkinliklerde misafirimiz olan yarenlerimiz Başkan Mustafa ÇÖL’ü makamında ziyaret ettiler.

Elazığ Kürsübaşı gecesi yarenleri, Dusunbey Barana Gecesi yarenleri ve Çankırı Yarenleri Başkan Mustafa ÇÖL’e kendilerine göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek, yörelerine ait hediyeler takdim ettiler. “Yarenlik Şenliği” etkinliğinin gerek organizasyondaki başarı, gerekse Sandıklı halkı tarafından yoğun bir ilgi ile takip etmelerinin kendileri için bir mutluluk kaynağı olduğunu söylediler.

Ziyaret sırasında bir açıklama yapan Başkan Mustafa ÇÖL; “Sandıklımızda ilk defa yaptığımız “Yarenlik Şöleni” ile Türkiye’nin dört bir tarafındaki kardeşlerimiz ile bu organizasyonu yapmanın mutluluğu yaşıyorum. Değişik coğrafyalardan, değişik kültürlerden gelen kardeşlerimiz ile buluştuğumuzda gördük ki, kültürel renklerimiz farklı olsa bile birbirimize bu anlamda çok benzer noktalarımız var. İlk defa Sandıklı ilçemize gelen misafirlerimiz Sandıklı Yarenlerimizin pek çok oyunu ve türküsünün kendileri ile benzediğini ifade etti. Buda kültürel mirasımızın vatanımızın pek çok yerinde muhafaza edildiğini göstermektedir. Bende şahsım ve Sandıklı Belediye Başkanı olarak, gelen misafirlerimize Sandıklı İlçemizde yapmış oldukları gösterilerden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyor, ilerleyen senelerde kurulan bu dostluk ve kardeşlik köprüsünün önümüzdeki kuşaklara aktarılması için çaba gösteren bütün yaren kardeşlerime teşekkür ediyorum. “dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN