• 28 Aralık 2021
  • +
  • -

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜMÜZ FİYAT DENETİMLERİNE BAŞLADI

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜMÜZ FİYAT DENETİMLERİNE BAŞLADI

Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’ün talimatları doğrultusunda Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından, temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarındaki dalgalanma ile kasa ve raf fiyatları arasındaki tutarsızlık konularında ilçemizdeki marketlerde denetimler başlamıştır.

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Başkan Mustafa Çöl; “Son zamanlarda temel ihtiyaçlara yönelik sağlıksız fiyat artışları ile ilgili Belediyemize gelen ihbar ve şikâyetlerin değerlendirilmesi için ilçemizde bulunan marketlerde denetim yapmak üzere Zabıta ekiplerimizi görevlendirdik.

Yapılan uygulamalar neticesinde temel ihtiyaç maddelerinin an itibarı ile raf ve kasa fiyatlarının denetimi ile bu fiyatların kayıt altına alınması sağlanmıştır. Önümüzdeki hafta için piyasa koşullarına uygun olarak indirimlerin vitrinlere yansıması için gerekli çalışmalar yapılarak, mevcut veriler paydaş ve diğer yetkili idarelerle paylaşılarak, tedbirlerin ve yaptırımların uygulanacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Sandıklı Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın haklarını savunmaya, ilçemizin huzur ve esenliğine katkı sağlamaya devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN