• 19 Ekim 2017
  • +
  • -

75 TRİLYONLUK DEV PROJE

75 TRİLYONLUK DEV PROJE

Sandıklı Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından hazırlanmış olan 75 Milyonluk (Trilyon) dev proje ile seralar bölgesi yapılan yatırımlar ile önemli bir cazibe merkezi haline gelecek.

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Çöl; “Sandıklımızın %85’ini sıcak su ile ısıtıyoruz. Isıtmakta kullanılan sıcak su dönüşünde büyük bir havzada toplanıp etrafında bulunan sıcak su kuyuları ile sıcaklığını yükseltip seralarımıza vereceğiz.

Seralarda kullanılan sular burada bulunan toplama havuzlarında toplanarak Reenjeksiyon kuyuları vasıtasıyla yeraltına gönderiyoruz ve 18-20 gün içerisinde bu suları tekrar kullanabiliyoruz. bu proje ile gelecek nesillere enerjiyi tasarruflu kullanarak potansiyel bir miras bırakmış olacağız.

Şu anda 600.000 m2 den fazla bir sera alanımız var bu projemiz ile 1000 dönümün üzerinde bir teknolojik sera alanına kavuşacak ve Türkiye’de bir ilke daha imza atmış olacağız. Sandıklımızda bu projelerin hayat bulmasında başta Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza ve Bakanlık bünyesinde bulunan daire amirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN