• 7 Nisan 2022
  • +
  • -

BAŞKAN ÇÖL ESNAFIMIZA COĞRAFİ İŞARET AFİŞLERİNİ DAĞITTI

BAŞKAN ÇÖL ESNAFIMIZA COĞRAFİ İŞARET AFİŞLERİNİ DAĞITTI

Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’ün direktifleri doğrultusunda Sandıklı Belediyesi proje ekibimiz tarafından kısa bir süre önce Coğrafi işaretler çalışması yapılarak; Sandıklı Saç Eti, Sandıklı Kürek Helvası, Sandıklı Kapama Yemeği, Sandıklı Haşhaş Ezmesi Türkiye Patent Kurumu tarafından ilçemiz adına tescil edilmişti.
Başkan Mustafa Çöl şimdi de bu tescil edilen ürünleri üreten esnaf kardeşlerimizin bir kısmını ziyaret ederek, Türkiye Patent Kurulu tarafından tescillenen belgeleri kendilerine teslim edip, konuyla ilgili bilgiler verdiler.
Başkan Mustafa Çöl ziyaretleri sırasında esnaflarımız tarafından çok güzel dönüşler aldıklarını ifade ederek, Sandıklı ilçemizi bir dünya markası haline getirdiklerini belirterek, emeği geçen herkese bu konuda teşekkür ettiklerini belirtti.
Tescil belgelerini alan esnaf kardeşlerimiz ilçemizin tanıtımına katkı sağlayacak olan üreticiler olarak kendilerine böylesine güzel bir hediye verdikleri için Başkan Mustafa Çöl’e teşekkür ettiklerini belirterek, bundan sonraki süreçte ellerinden gelen en iyi hizmeti vermeye devam edeceklerini belirttiler.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN