• 4 Ağustos 2014
  • +
  • -

Başkan Çöl Sarı Selçuk Dede Anma Etkinliklerine Katıldı

Başkan Çöl Sarı Selçuk Dede Anma Etkinliklerine Katıldı

Selçik Köyü’nde Sarı Selçuk Dede Anıldı Bu yıl 8.si düzenlenen Sarı Selçuk Dede Anma Etkinliği 02 Ağustos 2014 Cumartesi günü saat 19:00’da ilçemiz Selçik Köyü’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Etkinliğe; Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl,Garnizon Komutanı Vekili J. Kd. Bşçvş. Mesut Şengül ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sarı Selçuk Dede Anma Etkinliği’nde lokma duası yapılarak konuklara lokma ikram edildi. Ardından Üryan Eroğlu’nun seslendirdiği deyiş ve semahlar eşliğinde Selçik Köyü Semah Ekibi ve Selçik Köyü Çocuk Semah Ekibi beğeniyle izlenildi. Programda Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan ve Belediye Başkanı Mustafa Çöl, sahneye davet edilerek plaket takdim edildi.

Belediye Başkanı Mustafa Çöl ise yaptığı konuşmada: “ 8.si düzenlenmiş olan Sarı Selçuk Dede Anma Etkinliği; geleneğimizin, kültürümüzün yani ananelerimizin en büyük simgelerinden biri olmuştur. Her yıl iştirak ettiğimiz bu geceyi, özlemle bekliyoruz. Bu Anma Etkinliği’ni düzenleyen komiteye, Selçik Köyü’nin değerli halkına, emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İnşallah gelecek dönemlerde daha güzelinin olmasını temenni ediyorum. Bizler Belediye olarak, elimizden gelen desteği, tamamen sunacağımızın sözünü veriyoruz. Kültürümüzün, değerlerimizin sergileneceği Kültür Evi noktasında da sizlere elimizden gelen desteği sunacağız. Bundan şüpheniz olmasın” dedi.

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün konuşmasının ardından Selçik Köyü Semah Ekibi tekrar sahne aldı. Ardından Türkü dinletisi ile etkinlikler sona erdi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN