• 3 Aralık 2015
  • +
  • -

BAŞKAN ÇÖL’DEN 3 ARALIK “DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” MESAJI

BAŞKAN ÇÖL’DEN 3 ARALIK “DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” MESAJI

Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL 3 Aralık “Engelliler Günü” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Mustafa ÇÖL mesajında; “Birleşmiş Milletler tarafından dünyada Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engelli vatandaşlarımızın hakları, yaşam standartlarının geliştirilmesi, yaşadıkları sorunların toplum tarafından anlaşılması ve çözüme kavuşturulması açısından önemli bir gündür.

Toplumun ayrılmaz bir parçasını oluşturan, günlük yaşamda karşılaştıkları güçlükleri yakından izlediğimiz engelli vatandaşlarımıza ilişkin konular, her kesimin yakın ilgisini gerektirmektedir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı gösterdiğimiz ilgi ve ürettiğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden birini oluşturmaktadır.

Engelli hemşehrilerimiz için şimdiye kadar; Zafer Kalkınma Ajansına yapmış olduğumuz “Herkes İçin Park Projesi” kabul edilmiş, 658.195,60tl olan projemiz onaylamıştır. Bu projemiz ile Sandıklımıza Engelli Hemşehrilerimiziçin  24 adet park kazandırmış olduk. Bunun yanı sıra Ramazan Bayramından önce EYAD derneğimiz ve yurtdışındaki vatandaşlarımızın katkıları ile Akülü Engelli Araçlarımızı ihtiyaç sahibi engelli hemşehrilerimize teslim ettik. Birinci etap olarak düşündüğümüz bu Akülü Engelli Araçlarının tesliminden 2 ay gibi kısa bir süre sonra ikinci etap Akülü Engelli Araçlarımızı gene Belediyemiz önünde yapmış olduğumuz program ile ihtiyaç sahibi engelli hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Destek ve katkılarıyla engellilerimizin ihtiyaçlarına hizmet eden tüm hayırseverlerimizi ve tüm sivil toplum kuruluşlarımızı tebrik ediyorum. Bizim de bir gün engelli olabileceğimiz gerçeğini hatırlatarak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.”dedi.

3aralık 1.Etap

Birinci Etap Akülü Angelli Aracı Dağıtım Törenimiz

3aralık 2.Etap

İkinci Etap Akülü Angelli Aracı Dağıtım Törenimiz

herkes-icin-park

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından kanul edilen toplam 658.195,60tl lik  “Herkes İçin Park Projemiz”

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN