• 17 Mayıs 2014
  • +
  • -

Başkan Çöl’ün “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

Başkan Çöl’ün “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Çöl, “Her yıl büyük bir coşku içinde kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı, Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden yüzlerce kardeşimizin acısı sebebiyle bu yıl buruk bir şekilde kutlayacağımızı ve bu elim kazada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı olanlara ise acil şifalar dilerim.

Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.” diyen Atatürk, 19 Mayıs 1919 tarihini gençlerimize bayram olarak armağan ederek bu güne ayrı bir anlam ve önem katmıştır.

Hiç şüphesiz ki tarih boyunca ayakta kalmayı başaran milletler, geçmişini bilerek özüne sahip çıkmış, gelenek ve kültürlerini nesilden nesile aktarmışlardır. Türk gençliği ise Türk Milletinin geleceği, umudu olarak, gelecekte ülke yönetiminde söz ve hak sahibi olacak ve her alanda gösterdikleri başarılarla Cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruyacaktır. Bu konuda onlara olan güvenimiz tamdır.

Milli mücadelemizin başlangıcı olan bu özel günün 95. yıldönümünde Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN