• 21 Haziran 2022
  • +
  • -

BAŞKAN DR. MUSTAFA ÇÖL YENİ HAYVAN PAZARINI İNCELEDİ

BAŞKAN DR. MUSTAFA ÇÖL YENİ HAYVAN PAZARINI İNCELEDİ

Sandıklı Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl’ün talimatları doğrultusunda yapımına başlanan Yeni Hayvan Pazarımızda çalışmalar son derece hızlı bir şekilde devam ediyor.

Yapılan bu çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Dr. Mustafa Çöl ve Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Öztopbaş, Yeni Hayvan Pazarımızı inceleyerek konuyla ilgili yetkililerden bilgiler aldılar.

Bu hafta sonu (26 Haziran Pazar) yeni yerine taşınması için son hazırlıkların yapıldığı hayvan pazarımızda yoğun çalışma devam ederken, Kurban Bayramından önce hemşehrilerimizin ile esnaflarımızın daha güzel ve modern koşullarda hayvan alım satım işlemlerini yapmaları hedefleniyor.

Yeni Hal Müdürlüğümüzün yanına yapımına başlanan ve 22.000 m2’lik alanıyla bölgede en büyük Hayvan Pazarı olacak alanda; Büyükbaş ve Küçükbaş olarak kapalı alanında 1750 hayvanın barınabileceği alanımızda (açık alan hariç), idari birimler lokal, çay ocağı, mescit, wc ve 140 araçlık hususi otoparkı da bulunacak.

Bunun yanı sıra elektronik kantarı, kantar ofisleri, kotralar ve padokları ile modern çağın imkânlarından faydalanarak yapılan Yeni Hayvan Pazarımız, ruhsatlı ve bölgenin en modern hayvan pazarını olmak için artık gün sayıyor.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN