• 12 Mart 2023
  • +
  • -

BAŞKAN DR. MUSTAFA ÇÖL’DEN İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN DR. MUSTAFA ÇÖL’DEN İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl, “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Dr. Mustafa Çöl mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Vatan ve millet sevgisini, bağımsızlık ile var olma mücadelemizi, İstiklal Savaşımızı, en güzel şekilde anlatan, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Marşı’mızın kabulünün 102. yıldönümünde, rahmet ve minnetle anıyorum.

İstiklal Marşı bir milletin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir. Milli mücadelenin en çetin döneminde, milletimizin yeniden dirilişine ve şahlanışına vesile olan bu eşsiz eser, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kutsal vatanın semalarında yankılanmaya devam edecektir.

Milletimizin dini, bayrağı ve bağımsızlığı uğruna yaptığı büyük mücadeleyi ve aziz milletimizin içinde bulunduğu durumu en güzel şekilde anlatan İstiklal Marşımızın, ne zorluklar altında kaleme alındığı ve o dönemde milletimizin içerisinde bulunduğu durumu hiç bir zaman unutmamamız gerekmektedir.

Bu duygularla; İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gününde, başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum.”

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN