• 14 Temmuz 2022
  • +
  • -

BAŞKAN DR. MUSTAFA ÇÖL’ÜN 15 TEMMUZ MESAJI

BAŞKAN DR. MUSTAFA ÇÖL’ÜN 15 TEMMUZ MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Dr. Mustafa Çöl mesajında; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tek bir açıklaması ile 81 ilimizde meydanları doldurarak, kendini vatanımıza siper eden kahramanlarımızı ve hain FETÖ yapılanmasının darbe girişimini unutmadık, unutmayacağız.

Aziz milletimizin, tarihi boyunca hiçbir zorbaya teslim etmediği iradesini esir almayı ve insanımızı kendi şer emellerine boyun eğdirmeyi planlayan bu zalimler, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla korkusuzca meydanlara çıkan vatandaşlarımıza silah doğrultarak acımasızca saldırmışlardır. Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri karşılarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardır.

Bizler, Türk milletinin vatanı uğruna neler yapabileceğini gösteren bu anlamlı direnişin mimarlarından başta Ömer Halis Demir’in ve bu uğurda Hakk’ın rahmetine kavuşan 249 şehidimiz ile 2 bin 193 gazimizin omuzlarında yükselen aziz vatanımızı, gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik. “Gün iradeye sahip çıkma günüdür” diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyip hainlere fırsat tanımayan tüm vatandaşlarımıza minnettarız.

Bu vesileyle bu devlet uğruna canını ortaya koymuş Şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı bir kez değil binlerce kez rahmetle anıyor, Gazilerimize de hürmet ve sonsuz saygılarımı iletiyorum.” İfadelerine yer verdi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN