• 30 Eylül 2016
  • +
  • -

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL İTFAİYE HAFTASINI KUTLADI

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL İTFAİYE HAFTASINI KUTLADI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, İtfaiye Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yangın ve afet gibi durumlarda halkın can ve mallarını en etkili ve güvenilir şekilde koruyan itfaiye teşkilatının toplumda güven oluşturan örnek bir birim olduğunu ifade eden Başkan Çöl, şunları kaydetti:

“İnsanların canlarını ve mallarını koruyarak kutsal bir iş yapıyorsunuz. Sizler fedakarca çalışarak elinizden geleni yapıyorsunuz ve kendi canınızı tehlikeye atmak pahasına Sandıklı da hizmet yapıyorsunuz. İtfaiyecilik böylesine zor ve fedakarlık isteyen bir iş. Ekip ruhuyla çalışmanız, işinizi önemsemeniz başarıyı da birlikte getiriyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren aldığımız ekipmanlar ile itfaiyemiz donanım açısından örnek itfaiye teşkilatlarından biri haline geldi.

Sandıklı Belediyesi olarak tüm milletimize yangın, afet, mal ve can kaybı gibi acı verici olaylar yaşamamasını diliyor, tüm itfaiyecilerimizin haftasını kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bölgenin en donanımlı ve eğitimli ekibine sahip olan Sandıklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, sadece Sandıklı Merkezi ilçemizde kalmayıp, çevre köy, kasaba ve ilçelere kadar olaylara müdahale etmektedir. 01 Ocak 2016 tarihinden bu gün itibarıyla müdahale dilen yangın ve kurtarma görevleri aşağıdaki gibidir.

 

24        Ev Yangını

10        Baca Yangını

11        Araç Yangını

4          İşyeri Yangını

7          Lastik Yangını

53        Ot Yangını

15        Ekin Yangını

60        Anız Yangını

38        Trafik Kazası

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN