• 18 Aralık 2015
  • +
  • -

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN ALTYAPI MÜJDESİ

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN ALTYAPI MÜJDESİ

Sandıklımızda yıllardır sorun olan Kanalizasyon ve yağmur suyu için Başkan Mustafa ÇÖL’ün talimatıyla yapılan proje kapsamında Sandıklıda alt yapı sorunu ortadan kalkıyor.

Su ve Kanalizasyon altyapı projesi (SUKAP) kapsamında Sandıklımızda mevcut Kanalizasyon hattının baştan sona yenilenmesi ve Sandıklıda bir ilk olacak olan Yağmur Suyu hattının yapımı projesi hayata geçiriliyor.

İller Bankasından gelen yetkililer ile birlikte iki gün boyunca Sandıklımızda tespitler yapan Proje ekibi ve Fen İşleri Müdürlüğümüz personelleri, yapmış olduğu çalışmayı Belediye Başkanımız Sayın Mustafa ÇÖL’e sundular. Proje konusunda olumlu geçen görüşmeler sonucunda karşılıklı olarak imzalar atılarak mutabakat sağlanmış oldu.

Konu ile ilgili konuşan Başkan Mustafa ÇÖL; “Kanalizasyon ve Yağmur Suyu projelerimiz Sandıklımızda bir milattır. Şimdiye kadar yapılamayan bu projeyi de yapmak bizlere nasip oldu. Mevcut Sandıklımızın Kanalizasyon hattımız baştan sona yenileniyor. Yağmur Suyu hattımız ise bütün Sandıklıyı kapsayacak şekilde yapılacak. Kanalizasyon hattı ve yağmur suyu hattımız bittiği zaman arıtma tesisine bağlanmış olacak bu sayede arıtma tesisimizi de verimli bir şekilde kullanmış olacağız. Yaklaşık olarak 250 km Kanalizasyon, 100 Km Yağmur Suyu hattı olmak üzere 350km lik bir projeden bahsediyoruz. Bu devasa proje ile Sandıklımızın alt yapı sorununa kalıcı bir çözüm üretmiş olacağız. Bütün Sandıklılı hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN