BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN KIZILAY HAFTASI MESAJI

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
30 Ekim 2021
AKDAĞ TABİAT PARKIMIZ 2021 YILI KONAKLAMA SEZONUNU KAPATTI
1 Kasım 2021

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN KIZILAY HAFTASI MESAJI

Başkan Mustafa Çöl 29 Ekim-04 Kasım tarihleri arasında kutlanan ve 153 yıldır milletimizin muhtaç olduğu her zaman yanında olarak destek veren Türk Kızılay Derneği’nin Haftalarını kutladı.

Başkan Mustafa Çöl mesajında; “Hilâl-i Ahmer ismiyle 1868 yılında kurulan ve Cumhuriyet döneminde adı Türk Kızılay Derneği olarak değiştirilen Türk Kızılayı, ırk, din, dil gözetmeksizin dünyanın farklı coğrafyalarındaki afetzedelerin, muhtaçların, yoksulların yardımına koşarak milletimizin vicdanını, hoşgörüsünü hakkıyla temsil etmektedir.

Yüksek insani değerlerle kuşanmış kültürümüzde Türk Kızılayı, milletimizden aldığı güç ve destekle yardımlaşma, dayanışma, dostluk ve işbirliğini destekleyen tavrıyla milletimizin gurur kaynağı olmaktadır. Türk Kızılayı’nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin büyüklüğüne yakışır hizmetleri, hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla sürdüreceğine yürekten inanıyorum.

Bu duygularla, insanlık adına büyük görevler üstlenen ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Kızılayı çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlar, insani yardım faaliyetlerinin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.”İfadlerine yer verdi.