• 17 Ekim 2021
  • +
  • -

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl 18 Ekim Pazartesi gecesi idrak edeceğimiz mübarek “Mevlid Kandili” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Bir Mevlid Kandiline daha ulaşmanın mutluluğunu toplumca yaşadıklarını ifade ederek, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) doğum günü olan bugünü güzel şekilde değerlendirmek gerektiğini ifade eden Başkan Mustafa Çöl mesajında;

“Fahr-i Kâinat efendimizin yeryüzünü şereflendirişinin yıldönümünü büyük bir mutlulukla kutluyoruz. Sevgili Peygamber Efendimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.

Mevlid Kandili, Peygamber Efendimizin bütün zamanlara hitap eden ve tüm insanlığa hayat iksiri sunan evrensel mesajları bizlere bir hatırlatma olmalıdır. Peygamberimizin ortaya koyduğu ve örnek olarak yaşadığı, hak ve adalet gibi kavramların, insanlık için ne kadar önemli olduğu, günümüzde daha iyi anlaşılmaktadır.

Mevlid Kandili, Peygamberimizin insanlığa bıraktığı mirası anlamak için önemli bir fırsattır. Bu nedenle, toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede, insanımızın içinde var olan yardımlaşma ve dayanışma duygularının en güzel şekilde yaşanması dileğiyle, tüm hemşerilerimin ve İslam âleminin Mevlid Kandilini kutluyor, birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN