• 18 Mart 2019
  • +
  • -

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN YAŞLILARA SAYGI HAFTASI MESAJI

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN YAŞLILARA SAYGI HAFTASI MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Dünya Yaşlılar Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Çöl mesajında; “Deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız, örf, adet, kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan yaşlılarımız toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Bütün hayatını, bütün emeğini ailesine, milletine, ülkesine adamış yaşlılarımıza hizmet götürmek,  onları memnun etmek, hepimiz için toplumsal ve insanlık görevidir.

Peygamber Efendimiz (S.A.V.), gençleri yaşlılara saygı göstermeye teşvik etmiş ve  “Herhangi bir genç yaşlılığından dolayı bir ihtiyara hürmet ederse, Yüce Allah da yaşlandığında ona hürmet edecek kimseler halk eder.” diyerek bu hususun önemini vurgulamıştır.

Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletimizin öncelikli görevleri arasındadır. Yaşlılık, geçmişin muhasebesinin yapıldığı, tecrübe ve birikimlerin yeni kuşaklara aktarıldığı, anılarla yaşanılan bereketli bir dönemdir. Unutmayın ki bir gün herkes yaşlanacak.

Bu duygu ve düşüncelerle hayatlarını en iyi şekilde yetişmemiz için feda eden, sahip oldukları bilgi hazinesi ile geleceğimize yön veren tüm yaşlı vatandaşlarımızın Dünya Yaşlılar Haftası’nı kutlar, aileleri ile birlikte mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerini Cenab-ı ALLAH’tan niyaz ederim.”

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN