• 8 Mayıs 2018
  • +
  • -

CAMİLERİMİZDE RAMAZAN TEMİZLİĞİ BAŞLADI

CAMİLERİMİZDE RAMAZAN TEMİZLİĞİ BAŞLADI

Sandıklı Belediyesi tarafından hemşerilerimizin Ramazan ayında ibadetlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için ilçemizde bulunan cami ve mescitlerde detaylı temizlik çalışması başlatıldı. Ramazan coşkusunun hissedilmeye başlandığı son günlerde kutsal mekanların temizliği konusunda hassasiyetle çalıştıklarını kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Çöl halkımızın rahat ve huzurlu bir Ramazan ayı geçirilmesi için tüm tedbirleri aldıklarını belirtti.

Belediyemiz bünyesinde oluşturulan cami temizleme ekibi tarafından gerçekleştirilen çalışma kapsamında, camilerdeki halılar halı yıkama makinesi ve deterjanlı suyla yıkanırken; pencereler, kapılar, camlar ve duvarlar da büyük bir titizlikle siliniyor. Camilerin halıları yerinden kaldırılmadan vakumlu sanayi tipi makinelerle yıkanıyor. Ekiplerimiz, camilerin sık kullanımından dolayı halılarda oluşan tozların giderilmesi için temizlik çalışmalarını periyodik olarak Ramazan ayına kadar sürdürecek.

Çalışmaların Ramazana kadar bitirilmiş olacağını belirten Belediye Başkanımız Mustafa Çöl; “Sosyal Belediyecilik anlayışımız içerisinde ilçemizde yer alan bütün Camilerin temizliği bizim için büyük önem arz etmektedir. İslam temizlik dinidir. “Temizlik imandandır” düsturuna uygun olacak şekilde Camilerimizin temizliğine başladık. Avizelerinden, zemin halılarına ve duvarlarına varıncaya kadar kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştiriyoruz. Rahmetin ve bereketin bol olduğu mübarek Ramazan ayında Camiler daha yoğun bir şekilde kullanılıyor. Hemşerilerimizin nezih ve ferah bir ortamda dini vecibelerini yerine getirmeleri için yoğun bir şekilde çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN