• 24 Eylül 2018
  • +
  • -

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ YANGIN SÖNDÜRME EĞİTİMLERİ VERDİ

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ YANGIN SÖNDÜRME EĞİTİMLERİ VERDİ

Sandıklı Belediyesine bağlı İtfaiye Müdürlüğü tarafından düzenli olarak verilen eğitimler kapsamında Bölge Trafik Müdürlüğü ve Organize Sanayi Bölgesinde bulunan esnaflarımıza yangın söndürme eğitimi verildi.

Görevli personel tarafından verilen eğitimde; yangın, yangın çıkış nedenleri, yangının çıkmaması için yapılması gerekenler ve alınacak önlemler konusunda bilgi verilerek yangına müdahale şekilleri uygulamalı olarak gösterildi.

İtfaiye Müdürü Muhammet Keleş’den alınan bilgiye göre; “Başta okullar olmak üzere kamu kurumları ve işyerlerinde, çıkacak olası bir yangında ilk müdahaleye ilişkin teorik ve pratik bilgiler veren personelimiz, yangın söndürme tatbikatıyla da kişinin kendisini yangından nasıl koruyacağını, hızlı şekilde tahliyenin nasıl yapılacağını ve söndürme tüplerinin nasıl kullanılacağını öğretiyor.

Personelimiz, özellikle konut ve iş yeri yangınlarına karşı alınacak tedbirler konusunda da katılımcılara önemli bilgiler veriyor. Büyük katılımın yaşandığı eğitim ve tatbikatlarda vatandaşlarımız, sorularıyla öğrendiklerini pekiştiriyor.” dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN