• 14 Ağustos 2014
  • +
  • -

Kent Konseyi Toplanıyor

Kent Konseyi Toplanıyor

Kent Konseyi, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından ilk defa toplanıyor. Cuma günü saat 16:30’da Belediye Düğün Salonunda bu dönemin ilk Kent Konseyi toplanacak. Kent Konseyi’nin ilk birleşiminde Kent Konseyi başkan seçimi, Yürütme Kurulu üye seçimi gerçekleştirilecek.
Kent konseyi, kent yaşamında; kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık,sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkeleri hayata geçirmeye çalışır.
Belediyeler kamu kurumun niteliğindeki meslek kuruluşlarının,sendikaların,noterlerin,varsa üniversitelerin, ilgili sivil toplum örgütlerinin ,siyasî partilerin,kamu kurum ve kuruluşlarının ve mahalle muhtarları nın temsilcileri ile diğer ilgililerin katılımıyla oluşan kent konseyinin faaliyetlerinin etkili ve verimli yürütülmesi konusunda yardım ve destek sağlar.Kent konseyinde oluşturulan görüşler belediye meclisinin ilk toplantısında gündeme alınarak değerlendirilir.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN