• 14 Nisan 2014
  • +
  • -

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Belediyemizi Ziyaret Etti

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Belediyemizi Ziyaret Etti

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ilçemizi ziyaret ederek, 30 Mart’taki Mahalli İdareler Seçimleri’nde partisinden seçilen belediye başkanı Mustafa Çöl’ü tebrik etti.

Eroğlu, Sandıklı Belediyesine gelişte Başkan Mustafa Çöl ve ilçe halkı tarafından çiçeklerle karşılandı.

Daha sonra başkanlık makamına geçen Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı Çöl’ün çok çalışkan bir kişi olduğunu, seçim çalışmaları sırasında kendisini yakından tanıma fırsatı bulduğunu söyledi.

Çöl’ün, Sandıklı için büyük bir değer olduğunu ifade eden Eroğlu, şöyle konuştu:

“Birlikte güzel hizmetler yapacağız. Mustafa Bey, Sandıklı’mızı ekonomik açıdan çok büyük sıkıntılarla devraldı. Kısa zamanda bunların hepsini aşacağız. Zaten Ak Parti’nin anlayışında bu var. Başbakanımız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman ben de İSKİ Genel Müdürlüğü’nü devralmıştım. İSKİ’yi 1.5 milyar dolar borçla devraldık. İflas etmiş bir kurum vardı. 8 ayda ayağa kaldırdık. Mustafa Bey de aynı durumda belediyeyi devraldı. Ama tahmin ediyorum 8 aydan daha kısa sürede Sandıklı’yı ayağa kaldıracaktır.”

Sandıklı’nın her açından potansiyelinin çok yüksek olduğunu belirten Eroğlu, şöyle devam etti:

“Biz de bakanlık olarak en büyük yatırımları buraya yapıyoruz. Yatırımlarda Sandıklı bir numaradır. Geçmişte bir kente yapılan baraj, gölet, dere ıslahı, sulama tesisleri, şimdi Sandıklı’ya yapılıyor. Hakikaten bundan dolayı memnunuz. Bütün Sandıklı’da ne kadar baraj ve gölet varsa tamamlayacağız. Geçmişte büyük yatırımlara imza attık, bundan sonra daha büyük yatırımlara imza atacağız. Sandıklı her şeyin en güzeline layıktır”dedi.

Sandıklı’nın yerel seçimlerde “istikrara devam” dediğini anlatan Eroğlu, “Sandıklı, ülkemiz üzerine oynanan oyunları bozmak için sandıkta gerekli iradeyi ortaya koydu. O bakımdan Sandıklılara teşekkür ediyoruz. Afyonkarahisar’ın büyük ilçesi Sandıklı, burayı aldığımız için memnunuz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Çöl Sandıklı belediyesi hakkında bilgi verirken,yapılacak olan çalışmaları anlattı ve her zaman bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen sayın bakanımıza halkım ve kendim adına teşekkür ediyorum dedi.Daha sonra ziyaretin anısına, içersinde Eroğlu’nun geçmiş zamandan bugüne kadar olan resimlerinden oluşan Dünden Bugüne Sandıklı Hatırası  albümünü ve keçe üzerine işlenmiş hat yazısının bulunduğu tabloyu hediye etti.

Cuma namazı için tarihi Ulu Camii’ye geçen Eroğlu,buradan Sandıklı’ya ait meşhur saç yemeğini yemek için Sandıklı Kültür Evine geçti.Ziyaret çekilen toplu hatıra fotoğrafı ile son buldu.

bakan 2

bakan 1

bakan 4

bakan 5

 

bakan 6

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN