• 18 Mayıs 2021
  • +
  • -

SANDIKLI BELEDİYE MECLİSİNDEN İSRAİL’E KINAMA

SANDIKLI BELEDİYE MECLİSİNDEN İSRAİL’E KINAMA

Yeni Belediye Düğün Salonunda Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’ün başkanlığında toplanan Sandıklı Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısında, bütün partilerin ortak onayıyla İsrail için bir kınama bildirisi yayınlandı.

“Kardeş Filistin Halkına Yapılan Alçak Saldırıyı Kınıyoruz” başlığıyla yayınlanan bildirinin detayı şu şekilde.

“Bilindiği gibi terör devleti olan İsrail’in, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Kudüs’te yaşamakta olan sivil ve savunmasız Filistin Halkına her Ramazan-ı Şerif ayında olduğu gibi bu mübarek Ramazan Ayında da, soykırıma yönelik uyguladığı şiddet, baskıcı politikaları ve ibadet özgürlüğünü engellemeye yönelik girişimleri artmış hatta Ramazan Bayramı’nın hemen arifesinde vahim bir boyut kazanmıştır.

Mukaddes mekân Mescid-i Aksa ve çevresinde, sözde İsrail güvenlik güçlerince gaz, plastik – gerçek mermi ve ses bombaları ve savaş uçakları ile gerçekleştirilen menfur saldırılar, bebek ve çocuklar dâhil çok sayıda masum Filistinlinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına sebep olmuştur. Yapılan saldırılar sivil halkı hedef alması bir savaş suçudur.

Filistin topraklarında işlenen bu suçlar nedeniyle insana ve yaşam hakkına saygı duyan ve bunu tavsiye eden dünyanın her köşesindeki sivil toplum kuruluşlarını ve tüm insanlığı, işgalci İsrail’in saldırılarının durdurulması ve tarihi hatasından vazgeçmesini sağlamak amacıyla sorumluluk üstlenmeye davet ediyoruz.

Bu maksatla savaş suçu işlemekte olan İsrail’in bir an önce saldırılarına son verip uluslararası kurumlar nezdinde hesap vermesini istiyor ve kardeş Filistin Halkının haklı özgürlük, adalet, hukuk taleplerini ve bağımsızlık mücadelesini destekliyoruz.”

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN