• 14 Eylül 2022
  • +
  • -

SANDIKLI BELEDİYEMİZ AHİLİK HAFTASINDA ESNAFLARIMIZI YALNIZ BIRAKMADI

SANDIKLI BELEDİYEMİZ AHİLİK HAFTASINDA ESNAFLARIMIZI YALNIZ BIRAKMADI

Sandıklı İlçemizde “Ahilik Haftası” dolayısıyla Sandıklı Belediyemiz ve Esnaf Odası tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi.

Programlara; İlçe Kaymakamı Mehmet Sülün, Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Cengiz Üstün, Sandıklı Esnaf Odası Başkanı Ahmet Öztop, Sandıklı pazarcılar odası Başkanı, aynı zamanda Esnaf Kefalet kredi kooperatifi Başkanı Ali Çiçek, Sandıklı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İbrahim Ocak, Afyonkarahisar İl Ticaret Müdürü Ferhat Sümer, Afyonkarahisar Pazarcılar ve Sebzeciler odası Başkanı Veysel Gök, çevre ilçelerimizden gelen oda başkanları ile ilçe protokolü katıldılar.

Yeni Sanayi sitemizde Esnaf Odamıza bağlı sergi salonumuzun gezilmesiyle başlayan etkinlikler, Yeni Sanayi sitemizde ve Eski Sanayi sitemizde bulunan esnaflarımızın Ahilik Haftalarının kutlanması ile devam etti.

Sandıklı Belediye Başkanlığı makam odasına gelen Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Cengiz Üstün, Sandıklı Esnaf Odası Başkanı Ahmet Öztop ve beraberindeki heyet, Sandıklı Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl’e bir berat takdimi yaparak kendilerine böylesine güzel bir etkinlik hazırladıkları için teşekkür ettiler.

Akabinde Bedesten Çarşımızda yapılan etkinliklere geçen heyet buradaki program çerçevesinde; saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması, protokolümüz tarafından günün anlam ve önemine istinaden yapılan konuşmalar ile devam etti.

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl; “Ahilik Haftası Etkinlikleri kapsamında ilçemizde uzun yıllardır yapıla gelen bir geleneği devam ettirmenin mutluluğu ve gururu içerisindeyiz. Özellikle unutulmaya gün tutmuş ve Sandıklımızla özdeşleşen mesleklerimizin tarihimizde öneminin bir kere daha anlaşıldığı bu etkinliklerde bizleri yalnız bırakmayan; Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Cengiz Üstün’e, Esnaf Odası Başkanımız Ahmet Öztop’a, Sandıklı pazarcılar odası Başkanı, aynı zamanda Esnaf Kefalet kredi kooperatifi Başkanı Ali Çiçek’e, Sandıklı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İbrahim Ocak’a ayrı ayrı teşekkür ediyor, emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

Etkinlikler; Kuran-ı Kerim tilaveti, Sandıklı Gardaş Yarenler Ekibi tarafından hazırlanan halk oyunları gösterileri ve Ahilik Haftası münasebetiyle şet kuşanma töreninin sonunda hemşehrilerimize verilen yemek ikramı ile sona erdi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN