• 25 Şubat 2016
  • +
  • -

SANDIKLI BELEDİYEMİZDEN TEMİZLİK KAMPANYALARI

SANDIKLI BELEDİYEMİZDEN TEMİZLİK KAMPANYALARI

BAYAT EKMEK TOPLAMA KAMPANYASI BAŞLADI

 

Ekmek israfının önüne geçmek için Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL’ün talimatıyla  başlatılan  “Bayat Ekmek Toplama Kampanyası” halkın takdirini kazandı.

Sandıklı Belediyesi,  hayvan barınakları ile sokaklarda bulunan kedi, köpek ve kuşlara verilmek üzere çeşitli mahalle ve noktalara, 100 adet bayat ekmek toplama kutusu bırakıldı.

 

BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL “İNSAF ET, İSRAF ETME”

 

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL; “Toplanan ekmekler, belediyemize ait hayvan barınağı ve ormanlardaki yabani hayvanlara yem olarak veriliyor. Vatandaşlarımızdan da bu konuda olumlu yaklaşımlar gördük. Gerek Belediyeye gerekse bizzat gelip kendi mahalle ve sokaklarına da Bayat Ekmek Toplama kutusu konulmasını isteyen vatandaşlarımıza bu kampanyaya duyarlı olduklarından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Bayat ekmek toplama çalışmaları devam ederken mahallelere kutu konulmasının da arttığını belirten Başkan ÇÖL, proje kapsamında bayat ekmeklerin toplanacağı özel olarak hazırlanmış 100 adet kutunun şehrin farklı noktalarına takıldığını, bunların içerisinde biriken bayat ekmeklerin her gün görevliler tarafından araçla toplanıp, Belediye Hayvan Barınağı’nda bulunan kedi ve köpeklerle, şehir çöplüğü civandaki başıboş köpeklere, kuşlara, ayrıca kış aylarında ormanlık alanlarda özellikle kar yağışının ardından yiyecek bulamayan yaban hayvanlarına verileceğini söyledi.

 

TOKİ VE ÇARŞI MERKEZİ İÇİN ÇÖP TOPLAMA SAATLERİ BELİRLENDİ

 

Bir süredir İlçemiz Toki bölgesinde çöpler poşetler ile evlerden belirli saat aralıkları ile alınıyordu. Bu uygulama için Toki bölgesi pilot bölge seçilmiş ve uygulama beğeni ile karşılanmıştı. Şimdi Toki bölgesi ile Çarşı Merkezinde çöpler belirlenen saatlerde poşetler ile toplanacak. Bunun için belirlenen saatler Toki bölgesi için; 20:00-20:30, Çarşı Merkezi için 18:30-19:00 saatleri olarak belirlendi. Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından el ilanları ve afişler ile belirlenen saatler Çarşı Merkezindeki esnafımıza ve Toki’de bulunan vatandaşlarımıza duyuruldu.

 

SANDIKLIDA BİR İLK TEMİZLİK YAPANA ÖDÜL KAMPANYASI

 

Sandıklı Belediye Başkanımız Sayın Mustafa ÇÖL’ün talimatı ile Temizlik İşleri Müdürlüğümüze yardımcı olan, evinin, işyerinin yada sokağının temizliğine yardımcı olan hemşehrilerimiz tespit edilerek kendilerini Sandıklı Şehir Hamamından bir günlük ücretsiz faydalanmalarını sağlıyoruz. Belediyemize Temizlik konusunda yardımcı olan belirlenen vatandaşlarımıza “Misafir” kartı verilerek Sandıklı Şehir Hamamından ücretsiz kullanmaları sağlanıyor. Bu uygulama ile hem Temizlik konusunda vatandaşlarımızın bilinçlenmesi hem de daha temiz bir çevre için kalıcı çözümler üretiliyor.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN