• 7 Haziran 2017
  • +
  • -

SANDIKLI BELEDİYESİ ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

SANDIKLI BELEDİYESİ ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Sandıklımızda araçlar tarafından çok sık kullanılarak deforme olan ve alt yapı çalışmalarının çok olduğu caddelerde  sıcak asfaltlama çalışması başladı.

Yunus Emre Bulvarı, İstasyon Caddesi, Dereboyu Caddesi, Eski Mezbaha Caddesi, Belediye Caddesi ve Konak Caddesinde ilk etapta yaklaşık 10.000 ton sıcak asfalt malzemesi kullanılacak.

Yapılan olan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Mustafa Çöl yetkililerden bilgi alarak işleyiş hakkında açıklamalarda bulundu; “İlk etapta şehir merkezimizde bulunan ana arterlerde bulunan vatandaşlarımızın sık olarak kullandığı caddeleri sıcak asfalt malzemeleri ile asfaltlayarak hemşerilerimizin kullanımına sunacağız. Eskiyen asfaltı Freze adlı makine ile zeminden kazıyarak topluyoruz, topladığımız malzemeyi geri dönüşüm ile tekrar dolgu malzemesi haline getirip gerekli görünen yerlerde kullanacağız.” dedi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre yapılacak olan birinci etap asfaltlama çalışmalarından sonra ana arterlere giden büyük sokaklarda da asfaltlama çalışmalarının yapılacağı, Sandıklımızda bulunan caddelerin sıcak asfalt ile kent meydanına yakışır hale getirileceğinin altını çizdiler.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN