• 19 Ekim 2015
  • +
  • -

SANDIKLI BELEDİYESİ ATIK SU ARITMA TESİSİ TAMAMLANMAK ÜZERE

SANDIKLI BELEDİYESİ ATIK SU ARITMA TESİSİ TAMAMLANMAK ÜZERE

Sandıklı Belediyesi tarafından Sandıklımı’za kazandırılacak Atık Su Arıtma Tesisi çalışmaları büyük bir hızla devam ederek, bitme aşamasına gelmiş durumda.

Sandıklı Belediyesi, gerçekleştirdiği proje ile ender yapılan çalışmalardan birine daha imza atarak, hem çevre adına hem Sandıklı adına güzel bir projeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş oluyor.

Yapıldığı tarihten itibaren 60 bin kişilik bir nüfusun atık suyunu bir seferde temizleyebilecek kapasitede olan tesis, günlük 7 bin m3 atık suyu temizleyerek, kullanıma ve doğaya tekrar sunulacak. Projeye çökertme havuzu, UV Filtresi ve uzaktan kontrol sisteminde dahil edildiği tesis Sandıklımızdaki çok büyük bir boşluğu doldurmuş olacak. Atık su tesisinden çıkan arıtılmış sular, Tarımsal amaçlı sulama da kullanılacak ve bu bölgede su ihtiyacını kökten çözmüş olacak.

Atık Su Tesisinde bir dizi inceleme yapan Başkan Mustafa ÇÖL, yetkililerden bilgi aldı. Atık su arıtma tesisini ve idare binaları gezen Başkan ÇÖL yaptığı açıklamada; “Çevreci Belediye olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Faaliyete girecek olan Atık Su Arıtma Tesisi ile günlük 7 bin m3 atık su temizlenecek. %90 lık bir bölümü biten tesisimiz, çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra faaliyete hazır hale gelecek. Atıl halde bulunan ve  kaderine terk edilen bu tesisi 5.200.000 TL ile (Beş Trilyon iki yüz milyar eski para ile) ayağa kaldırarak vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Bu ve bunun gibi dev tesisleri Sandıklımıza kazandırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Tüm Sandıklımıza hayırlı olsun.”dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN