• 14 Temmuz 2015
  • +
  • -

SANDIKLI BELEDİYESİ KANDİL PROGRAMI

SANDIKLI BELEDİYESİ KANDİL PROGRAMI

Bilindiği gibi Sandıklı Belediyesi Ramazan Ayı münasebetiyle düzenlediği Mahalle İftarları vatandaşlarımızdan büyük beğeni toplamıştı. Bu sefer Kadir Gecesi için 3 tane farklı noktada Sandıklı Belediyesi tarafından değişik organizasyonlar düzenlendi.

Birinci organizasyon ilçemiz Şaloğlu Cami karşında bulunan alanında verilen  İftar yemeğine ses düzeni, personel ve iaşe konularında destek verilerek İftar etmeye çalışan vatandaşlarımıza yardımcı olundu.

İkinci organizasyon Müradin Camisinde gerçekleştirildi. Teravih Namazından çıkan vatandaşlarımıza Ramazan Şerbeti ve Kandil Simiti dağıtıldı.

Üçünü organizasyon ise Ulu Camide sahura kalan vatandaşlarımıza çorba, kahvaltılık yiyecekler, Ramazan Simit’i ve Ramazan Şerbeti ikram edildi. Ulu Cami avlusunda bulunan alana kurulan masa ve sandalyelerde verilen ikramlar ile sahur vaktini geçiren vatandaşlar bu organizasyonlar için Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL’e teşekkürlerini ilettiler.

Başkan Mustafa ÇÖL konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada; “Ramazan Ayını Sandıklı Belediyesi olarak dolu dolu geçirdik, 11 tane mahallemizde değişik günlerde iftarlar yaptık yaklaşık 1500 vatandaşımız misafirimiz oldu. Bunun yanı sıra Sandıklı Belediyesi Düğün Salonundaki İftar Çadırımızda her gün yaklaşık 400 vatandaşımıza İftar Yemeği verildi. Bununla beraber her gün yaşlı bakım projesi kapsamında 250 kişilik yemek dağıtıyoruz.  Camilerimizde de vatandaşlarımıza Kadir Gecesi münasebetiyle Kandil Simiti, Ramazan Şerbeti, Çorba ve kahvaltılık yiyecek ikramlarında bulunduk. Böyle günler ve geceler müstesna günlerdir, birlik ve beraberlik içerisinde geçirdiğimiz zamanlar bizleri birbirimize kaynaştırma bağlamında faydalı olduğunu düşünüyorum. Sandıklı Belediyesi olarak Ramazan Ayında daha önce yapılamayanları yapma noktasında çıtayı yükselttik, inşallah bundan sonrası içinde daha güzel Sandıklımıza daha yakışır şeyler yapmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Tüm Vatandaşlarımızın Ramazan ayı boyunca yapmış bulunduğu ibadet, yardım, dua, hayır ve hasenatın  Allah-u Teala tarafından kabul edilmesini diler hep beraber Ramazan Bayramına ulaşmayı yüce Mevla’dan niyaz ederim.” dedi.

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN