• 9 Aralık 2015
  • +
  • -

SANDIKLI EFSANELERİ KİTABI YAYINLANDI

SANDIKLI EFSANELERİ KİTABI YAYINLANDI

Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Sandıklı efsaneleri isimli kitap yayınlandı. Sandıklı Belediyesi  17.Yayını olan ve Sandıklı Efsaneleri ismini taşıyan kitabın yazarı ise Ali Osman Karakuş.

Sandıklı Efsaneleri kitabıyla ilgili açıklama yapan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl; “Her şehrin mutlaka bir efsanesi vardır. Bazı kültürel ve tarihi mirasımızda efsanelerle iç içedir. İlçemizle ilgili bir çok esere imza atan araştırmacı arkadaşımız A.Osman Karakuş bu eseriyle Sandıklı’yı başka bir pencereden anlatmaya çalışmış. Bence çok güzel bir eser olmuş. Yazar tarafından derlenen yüzün üstünde Sandıklı efsanesi ile ilçemizin bin bir güzelliğine sizlerde şahit olacaksınız. Sandıklı Belediyesi olarak kültürel çalışmalara her zaman destek olacağız. Sandıklı tarihini keşfetmeye devam ediyor.” dedi.

Son kitabıyla ilgili açıklama yapan Ali Osman Karakuş; “Sandıklı Efsaneleri” isimli eser uzun bir çalışmanın ürünüdür. Genellikle saha çalışmalarımız sırasında vatandaşlarımızla yapmış olduğumuz söyleşi ve araştırmalarımız sonucunda böyle bir eser meydana geldi. Her yaşamın, yaşanılan yerin, dağların, pınarların, türbelerin, şehrimizin ve köylerimizin isimleri nerden gelmiştir. Sandıklı’ya niçin Sandıklı denilmiştir. Taşa dönüşen gelinden, taş bebeğe, Ağlayan kuyudan kumru kuşlarının her sabah Hz.Yusuf’u çağrışlarına kadar yaklaşık 115 Sandıklı Efsanesine yer verdik. Eserin basımını üstlenerek ilçemiz kültürüne katkı sağlayan Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Sandıklı Belediyesi kültür hizmeti olarak yayınlanan kitap Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden temin edilebilir.

Sandıklı efsaneleri son kapak

E-posta Listemize Katılın

Please wait...

UYGULAMALARIMIZ

BİZE ULAŞIN